Gençler İyiliğin yeni Sezonu Çıktı!

Gençler İyiliğin yeni Sezonu Çıktı!

Yıldırım’da gençlerinin kendilerini özgürce ifade edebilecekleri yeni platform: Değirmen Gençlik!
Gençler, artık Yıldırım’da hem kendilerinin hem yaşadıkları şehrin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran ve projeler üretebilecekleri sosyal bir organizasyonda buluşuyor. Bu organizasyon içerisinde eğitimler, söyleşiler, sosyal aktiviteler ve sosyal sorumluluk projeleri olmak üzere birçok farklı hareket alanı bulunuyor. Gençler, Değirmen Gençlik’teki ve çevrelerindeki insanlarla iletişim kurup yaşadıkları toplumu da daha yakından tanıma imkânına sahip olabilecek. Proje ile şehrimizin gençleri artık daha aktif ve daha sosyal hale geliyor.

Yıldırım’lı Gençler Bunu Beğenecek

Doğa yürüyüşleri, geziler, söyleşiler, mahalle sakinlerine ramazan kolisi etkinliği, gökyüzü gözlem noktası planlaması, sokak hayvanlarının ihtiyaçlarının giderilmesi ve daha birçok hayatın içinden etkinlikler ile aktif olarak hayata dokunuyoruz. Temelde; insan hakları, hayvan hakları, yeşil ve çevre duyarlılığı, kültürel mirasları koruma gibi konularda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle gençlerin sosyal sorumluluk bilincini arttırmayı amaçlıyoruz.
Gençlerin kişisel ve toplumsal gelişimlerine gönüllülük esasına dayanarak yardımcı olmak, onların akademik, mesleki eğitimlerini tamamlamaları için, gönüllülük merkezli organizasyon eğitim ve de uygulama alanları oluşturuyoruz.
Gençlerin aldıkları eğitim sırasında ve yetişkinlik öncesi süreçte, katılım başta olmak üzere toplumsal anlamda sorumluluklarının farkındalık düzeyini arttıracak projeler geliştiriyoruz. Gençler için sosyal sorumluluk projeleri yanı sıra iç görü ve motivasyon atölyelerinde kariyer hedefi belirleme, hedeflerini gerçekleştirme konusunda özgüven ve farkındalık kazanmaya odaklı programlar düzenleyeceğiz.

Yıldırım’lı Gençler Bunu Beğenecek
İyiliğin Yeni Akımı Burada

İyiliğin Yeni Akımı Burada

Şehrini ve çevresini önemseyen gençlerimizin fikirleri ve projeleri ile onlara destek oluyoruz. Ayrıca onların ihtiyaçları ne ise onları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Gençlerimizin ürettiği, gençlik ve sosyal sorumluluk projelerinde yanlarında olarak onları destekleyici çalışmalar yürütmekteyiz.

Bir fikrimiz var ise yaşadığımız yer için, çevremizdeki insanlar için veya kendimiz için bunu gerçekleştirebileceğimiz yer tam olarak burasıdır. Aklımıza gelen projelerin uzman proje ekibi ile bir araya gelerek onların eşliğinde gerçekleştirip hayata bir değer katmaya çalışacağız. Bu değerlerin mimarı olarak da gençlerimiz şehre bir dokunuş bırakmış olacaklar.

İyilikte Online Olmak İster Misin?

Eğer yaşadığın şehre ve şehrin içindeki sosyal çevrene bir katkı sunmak istiyorsan tam anlamıyla olman gereken yerdesin. Ekip çalışması, zaman yönetimi, deneyim, toplumsal dayanışma, duygusal zekayı geliştirme, empati kurma, duyguları yönetme ve etkili iletişim kurma gibi kişisel kazanımları gençlerimize kazandırıyoruz.

Değirmen gençlik, gençlerin hayatlarına dokunmak ve değer katmak üzerine inşa edilmiştir. Temel beceriler ve nitelikler oluşturmalarında onlara destek olacak ve onları hayata karşı daha tutarlı olmaları için desteklemektedir. Güven inşa etmeye, rol modelleri sağlamaya, yeni deneyimler yaşatmaya ve gençlere aidiyet duygusu vermeye yardımcı olacaktır.

İyilikte Online Olmak İster Misin?